Datacenter

Datacenter, İstanbul Anadolu yakasında merkezi bir konumda yer almaktadır. 900 sunucu kapasitesine sahip datacenter altyapımız yüksek yedeklilik üzerine kurulmuştur. Tier3 seviyesindeki özelliklere sahip bir veri merkezidir. Kullanılan UPS, iklimlendirme, network ve kabinet ekipmanları kendi sınıflarında başarılı ve üst seviye ürünlerdir. Kurulu network altyapımız TürkTelekom ve Superonline fiber ağı üzerinden metro ethernet bağlantıyı desteklemektedir.

Enerji sistemimiz 2 adet modüler yedekli Newave UPS ile sunulmaktadır. Enerji kesintilerine karşı UPS’in arkasında jeneratör yer almaktadır. UPS’den sonra enerji, sunuculara ulaşmadan önce PDU’lar ile regüle edilmekte ve yedekli olarak sunuculara verilmektedir. PDU, enerjinin optimizasyonunu ve dengesini sağlamaktadır.
İklimlendirme sistemimiz yedeklidir ve klimalar ile sağlanmaktadır. Bu yapıda sadece soğutma değil, nem oranı da dengelenmektedir. Sunucular için nem oranı önemli bir faktördür.

NEDEN Datacenter

  • Sağlam Altyapı

    Datacenter Tier3 sınıfında bir altyapıya sahiptir. Fiber metro ethernet, UPS, iklimlendirme ve enerji altyapısı N+1 yedekliliğe sahiptir. Dilediğiniz zaman veri merkezimizi görmek için ziyarete gelebilirsiniz.

  • Merkezi Konum

    Datacenter, İstanbul’un Anadolu yakasında Dudullu Organize Sanayi Bölgesi mevkiinde yer almaktadır. Toplu ulaşım hemen bina önünden sağlanabilmektedir.

GSDC GENEL Özellikleri
Adres Istanbul Dudullu Organize Sanayi Bölgesi, 3 Cd. No:4, 34775 Dudullu Osb Ümraniye/İstanbul
Telefon +90 (850) 4300999
Email iletisim@e-destech.com
Açılış 2014
Datacenter Sınıfı Tier3
Oto Park yeri Var
GSDC Alan Özellikleri
Fiziki Sunucu Kapasitesi 9000
Enerji kapasitesi 80KW Yedekli Newave UPS sistemi
İklimlendirme Yedekli Emerson Klima Sistemi 240 Ton/saat
Jeneratör 110 KW Aksa Jeneratör
Yangın Söndürme FM200 gazlı yangın söndürme sistemi
Yedekleme N+1, bütün sistemler
GSDC Güvenlik
Yapı Soğuk/sıcak mantolamalı
Giriş kontrol Biyometrik parmak tarama ile giriş
Alarm Sistemi Yale alarm sistemi
Güvenlik kamerası Evet