Fujitsu ve Citrix Ortak Masaüstü Sanallaştırma Projesi

İş devamlılığı, en yüksek son kullanıcı üretkenliği, değişen iş gereksinimlerine hızlı şekilde karşılık vermek için en yüksek esneklik, azalan maliyetlere uyumluluk isteklerini karşılamak Bilişim ve Teknoloji kurumlarının karşı karşıya kaldığı güçlü baskıyı ağır bir şekilde hissetmektedir. Bu zorluklarla başa çıkmak tüm Bilişim ve Teknoloji altyapısında sanallaştırma ve otomasyon gibi teknolojilerin kullanılmasını gerektirir.

Citrix, teknolojileri Fujitsu’nun Dinamik Altyapı çözümlerinde kullanılan önemli oyunculardan biri oldu.

Flexcast™ iletim teknolojisi ile Citrix XenDesktop™ masaüstlerini her kullanıcıya her yerde talebe bağlı bir hizmet olarak sunduğu masaüstü sanallaştırma çözümüdür. HDX™ teknolojisi ile, Citrix XenDesktop™ yüksek gecikme süreli geniş alan ağları dahil herhangi bir bağlantı üzerinden yüksek çözünürlüklü kullanıcı deneyimi sunar. XenDesktop™’ın açık mimarisi müşterilerin herhangi bir hipervizör, depolama veya yönetim altyapısını kullanarak kolayca masaüstü sanallaştırma edinmesini sağlar. Diğer masaüstü sanallaştırma alternatiflerinden farklı olarak, kişiselleştirilmiş masaüstlerini hem sanal hem de fiziksel cihazlara – veri merkezinde veya son noktada – iletmek için tek bir görüntü kullanarak masaüstü yönetimini basitleştirir ve BT’nin yerleşik performans izleme ile hizmet seviyesini yönetmesini sağlar. Veri merkezinde masaüstü kullanım ömrü yönetimini merkezileştirerek, masaüstü TCO ve güvenlik riskleri önemli ölçüde azaltılır.

Citrix XenServer™ ücretsiz kritik canlı geçiş ve merkezi çok düğümlü yönetimi sunan tek kurumsal sınıflı, kanıtlanmış bulut sanallaştırma platformudur. XenServer™ veri merkezi maliyetlerini radikal olarak azaltan açık ve güçlü bir sunucu sanallaştırma çözümüdür. XenServer için Citrix Essentials™ müşterilerin veri merkezlerini proaktif ve otomatik iletim merkezlerine dönüştürmeleri için, XenServer™’ın kapasitesini artıran bir dizi yönetim ve otomasyon kapasitesi sağlar. Citrix XenServer™ ve Citrix Essentials herhangi bir boyuta, herhangi bir bütçeye sahip kurumların sunucu sanallaştırma gücünden hemen faydalanmasını sağlar.

XenDesktop™ ve XenServer™’a ilave olarak, Fujitsu, Citrix sanallaştırma teknolojisi ile çalışan PRIMERGY sunucularının veri merkezi yönetimi ortamlarına sorunsuz entegrasyonunu sağlayarak, PRIMERGY ServerView Suite’e ulaşılabilmesi için aracılık yapmaktadır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart