MultiCore MultiSMART Cloud Server

Tek panel ile Akıllı Cloud Server platformu tüm sunucu işlemleriniz aynı yerde..

MultiCore – MultiSMART Cloud SunucuPlatformu; sunucunuzu tek bir panelden yönetmenizi sağlayan, dilerseniz Windows dilerseniz Linux işletim sistemi kurarak kullanabileceğiniz, tekrar kurulum ücretine gerek kalmadan, MultiSMART Panel üzerinden dilediğiniz zaman sunucunuzun işletim sistemini değiştirebileceğiniz, bu değişikligi yaparken dilerseniz e-destech.com Sistem Uzmanları tarafından hazırlanmış stabil sunucu şablonlarımızı kullanabileceğiniz ya da dilerseniz işletim sistemi dağıtımının imaji ile MultiSMART Panel üzerinden kendi isteğinize göre yapılandırabileceğiniz bir yapı sağlar.

Fiyat Performansı

MultiSMART Cloud VDS Server

Kullandığınız kadar ödersiniz.
Projenizin türüne göre birden fazla sunucu kiralayabilirsiniz.

Fiziksel Dedicated Server

Donanıma bağlı olarak değişken maliyetler olur, kullanmayacağınız kaynaklar için para ödersiniz. Ek ihtiyaçlarınız için ek sunucu maliyeti yüksek olur.

Donanım Özellikleri

Her zaman en güncel donanımlar kullanılır. Sistem sadece tek bir donanıma bağımlı değildir, yedekli donanım altyapısı kullanılır. Sunucu veri bütünlüğü korunarak kolayca ve kısa sürede aktif başka bir donanım altyapısına kaydırılır. Sistem donanıma bağımlıdır. Arıza sırasında müdahale 1-24 saati bulabilir, başka çalışan sisteme aktarılması 1-24 saati bulabilir. Arızalanan parçaya göre süreç 1-7 günü bulabilir.

Disk Sistemi Özellikleri

En az 12 diskten oluşan Raid 10/Raid 50/Raid 60 gibi yüksek performans ve yüksek veri güvenliği sağlayan çözümler kullanılır. Veri güvenliği her zaman ön plandadır. Kullanılan disk sayısına bağlı olarak veri güvenliği ve performans sağlanır. Genellikle 1 veya 2 diskli sistemler tercih edilen projelerde veri güvenliği ve performans giriş seviyesindeedir.

Disk Okuma Yazma (I/O) Performansı

Minimum 12 diskten oluşan Raid 10/Raid 50/Raid 60 gibi storage mimarisi ile her zaman yüksek performans elde edilir. 1 veya 2 diskli sistemlere göre 10 kat daha yüksek performans sağlar. 1 veya 2 disk tercih edilen sistemlerde giriş seviyesinde disk performansı olur.

Disk Ekleme Opsiyonu

Disk kaynağı dinamik olarak arttırılabilir, eklenen disk büyüklüğüne göre 1-10 dakika içinde yükseltme yapılır. Disk kaynağı donanıma bağlı olarak arttırılabilir. Stoklarla sınırlıdır. Ek disk temini 1-7 gün sürebilir. Felaket senaryolarında yedekten dönmek saatler alır. 1 veya 2 diskli bir yapı kullanılıyorsa yedeklilik giriş düzeyinde olur.

CPU (İşlemci) Özellikleri

Her zaman en güncel işlemciler kullanılır, 24 Core’a kadar ek yükseltme yapılabilir. Kolay arttırılabilir, ek CPU maksimum 1 dakika içinde eklenir. CPU yükseltmek donanım altyapısı ile sınırlı ve stoklara bağlıdır. Temin süresi 1-7 günü bulabilir, yükseltme sırasında sistem minimum 30 dakika kapalı kalır.

RAM (Bellek)Özellikleri

Dedike Ram ile çalışır. Ek kaynak ihtiyaç duyulduğunda maksimum 1 dakika içinde arttırılabilir. Dedike Ram ile çalışır. Ek kaynak ihtiyacında arttırma kapasitesi donanıma bağlıdır, RAM kaynağı stoklarla sınırlıdır, temin süresi uzun olabilir, işlem sırasında minimum 30 dakika kesinti oluşur.

Sistem Yönetimi

%100 Tam Yönetim, konsol düzeyinde uzaktan kontrol sağlanabilir. Sunucunun özelliklerine göre kısmi kontrol imkanı sağlar.

Donanımsal Yönetim

İhtiyaç duyulmaz. Sunucunun özelliklerine göre kısmi kontrol imkanı sağlar. Teknik donanım bilgisi gerektirir.

Yedekleme (Backup)

Otomatik, hızlı ve kolaydır. Yedekleme ücretsiz veya maliyetleri düşüktür. Toplam disk büyüklüğüne göre daha uzun sürer. Ek yedekleme maliyeti yüksektir.

Yedekten Geri Dönme

Kısa sürer. Sistemin toplam büyüklüğüne göre 10 dakika ile 1 saat arasında değişir. Saatlerce sürer. Disk arızası varsa günleri bulabilir.

Anında Kurulum

Kolay ve hızlıdır. Onlarca hazır işletim sistem vardır. Linux dağıtımları ve Windows 2012 teslim süresi 1 dakika, Windows 2008 Server 5 – 20 dakika arasında gerçekleşir. Kurulum süreçleri tamamen sizin tarafınızdan MultiSMART panel üzerinden yapılır. Anında kurulum yoktur. Firmaya göre 1-24 saat arasında değişen kurulum süresi vardır.

Yeniden Kurulum

Ücretsiz ve kolaydır. Onlarca hazır işletim sisteminden birini hemen kurma seçeneği MultiSMART Panel üzerinden anında yapabilirsiniz. Ücretlidir ve saatlerce sürer.

Uzaktan Kurulum

Ücretsiz ve kolaydır. Onlarca hazır ISO ile dilediğiniz işetim sitemini uzaktan kendiniz kurabilirsiniz. Uzaktan kurulum opsiyoneldir, kurulum uzun sürer

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart