Sunucu Sanallaştırma

Sunucu (Server) Sanallaştırma

Erişim! -> Heryerden, Herzaman, Hercihazdan…

heryerden_hercihazdan_sanalbt

 

Uygulama erişimi konusunda dünyanın en gelişmiş çözümü olan Citrix ve Vmware çözümleri sayesinde hem erişim ile ilgili tüm sorunlarınızı hallebilir, hem güvenliği artırabilir hem de ciddi altyapı ve lisans tasarrufları sağlayabilirsiniz.

 

Citrix ve Vmware sayesinde her uygulamayı her kullanıcı PCsine kurmak mecburiyetinden kurtulursunuz, uygulamanız merkezdeki bir Citrix server’da çalışır ve kullanıcılar merkezdeki uygulamayı çalıştırarak işlerini hallederler.

 

vmware

En basit anlamda 100 kullanıcılı bir şirket 100 tane Microsoft Office lisansı ödemek yerine Citrix ve Vmware server kullanarak örneğin sadece 50 kullanıcının bu programı kullandığını görüp bir dahaki sefere ihtiyacı kadar Microsoft Office lisansına yatırım yapacaktır. Bu sayede lisans maliyetinden kazanç sağlanır.

 

Aynı örnekden yola çıkarak, heryıl yenilenen uygulamaları destekleyebilmek için PClerin 2-3 yılda bir daha güçlü PClerle yenilenmesi ihtiyacı ortadan kalkar. Uygulama merkezdeki server(lar)da çalıştığından gerektiğinde sadece o server(lar)ın upgrade (yenileme) yapılması yeterli olacaktır. Bu sayede PC yatırımı azalır ve donanım tasarrufu sağlanır.

citrix

Uygulamanın merkezde çalışmasının artırılmış güvenlik, daha kolay admin gibi ilave avantajları da vardır. Citrix “secure by design”dır, yani doğası itirabiyle güvenlidir. Uygulama merkezde çalışır, ve data merkezde kaldığı için datanın güvenliğini sağlamak daha kolaydır.

Citrix çözümleri uygulamalara erişimi “network”, “lokasyon”, “bağlantı” ve “cihaz” dan bağımsız olarak sağlar. Kullanıcılara mobilite sağlar ve kullanıcılar özgürce networklerini, bağlantılarını, kullandıkları cihazı (PC, Notebook, PDA) değiştirirken uygulamalara kesintisiz olarek erişebilirler.

 

sanal-server

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Shopping Cart